Milliy statistika qo‘mitasi ma’lumotlariga ko‘ra, 2025-yilda jami 65 426 nafar O‘zbekiston fuqarolari turistik maqsadlarda Misrga safar qilgan.
Milliy statistika qo‘mitasining dastlabki maʼlumotlarga koʻra, 2025–yilda respublikadagi barcha toifadagi xo‘jaliklar tomonidan 3 479 624 tonna meva va rezavorlar yetishtirilgan.
Milliy statistika qo‘mitasi ma’lumotlariga ko‘ra, 2025-yilda O‘zbekistonda yangi tashkil etilgan kichik korxona va mikrofirmalar soni 82 386 tani tashkil etgan.
Milliy statistika qo‘mitasi ma’lumotlariga ko‘ra, 2026-yilning 1-fevral holatiga O‘zbekistonda 415,2 mingta tijorat tashkilotlari faoliyat yuritmoqda.
Milliy statistika qo‘mitasi ma’lumotlariga ko‘ra, O‘zbekistonda 2025-yilda yirik korxonalar tomonidan jami 70,1 ming tonna trikotaj mato ishlab chiqarilgan.
Milliy statistika qo‘mitasi ma’lumotlariga ko‘ra, 2026-yilning 1-yanvar holatiga O‘zbekistonda faoliyat yuritayotgan hunarmandlar soni 22 117 tani tashkil etgan.
Milliy statistika qo‘mitasi ma’lumotlariga ko‘ra, 2025-yilda jami 28 954 nafar O‘zbekiston fuqarolari o‘qish maqsadida chet elga safar qilgan.
Milliy statistika qo‘mitasi ma’lumotlariga ko‘ra, 2025-yilda umumiy foydalanishdagi magistral temir yo‘l transporti orqali jami 107,9 mln tonna asosiy
2025-yil yanvar-dekabr oylarida kichik tadbirkorlikning qishloq, o‘rmon va baliqchilik xo‘jaligidagi hajmi 56 206,4 mlrd so‘mni yoki umumiy hajmidagi
Aholi va qishloq xo‘jaligini ro‘yxatga olish tadbirlarining ikkinchi bosqichi
Joriy yilning 2026-yil 4-28-fevral kunlari ro‘yxatga oluvchilar hamda mahalla yettiligi vakillari xonadonma-xonadon yurib, onlayn ro‘yxatga olish bosqichida